Ha sikerült felkeltenem az érdeklődésedet, keress bizalommal:
Vagy a közösségi médiákon:
Hogyan zajlik egy fotózás?
Írj üzenetet, és némi "megismerkedés" után kitaláljuk, mi lenne a legjobb téma, helyszín és időpont.
Mivel legtöbbször szabadtéren fotózok, ezért az időjárás elég jelentős tényező. Érdemes két időpontot is megbeszélni, hogy legyen B-terv ha az első alkalom nem jönne össze az időjárás miatt. Ha mindkét kitűzött napon is rossz idő lenne, akkor megbeszéljük, hogy belevágjunk-e mégis, vagy inkább várjuk meg amíg újra szép fényeket kapunk. A lényeg, hogy a végeredmény jó legyen! :)
Ha mindent átbeszéltünk amit kell, egy előleget kérek, ami a fotózás díjának a fele.
A megbeszélt találkozó kezdetétől számított 24 órán belüli lemondás esetén az előleg nem jár vissza, kivétel ha az előre nem látott rossz időjárás miatt kell halasztanunk.
A díj másik felét akár találkozáskor készpénzzel, akár utalással lehet fizetni.
Ha találkozunk a helyszínen, egyből neki is láthatunk a munkának. Általában kell egy kis idő mire mindkét fél "bemelegszik", hiszen meg kell ismernünk egymást, nekem fel kell mérnem a lehetőségeket, neked pedig megszokni, hogy kamera előtt vagy. Ez pár perc alatt már ki szokott tisztulni, de minél több idő telik el, annál inkább gördülékeny lesz a dolog.
Noha szeretek "természetesen" fotózni, mégis előfordulhat hogy szólni fogok, ha látok valami lehetséges jó irányt amit ki kéne próbálnunk, vagy megkérlek, hogy ismételjük meg ugyanazt a mozdulatot párszor. Ez az egésznek a művészi része. Ötletelünk, közben remélhetőleg jól érezzük magunkat, én pedig folyamatosan igyekszek kihozni a helyzetből ami tőlem, és a fényképezőmtől telik.
Első a biztonság! Nem fogok olyat kérni vagy tenni ami bármelyikünket is veszélybe sodorhatná. Ha valamiért mégis olyat javasolnék amivel nem vagy teljes kényelemben, mindenképp jelezd. Semmit nem fogok erőltetni. Ahogy én magam is mindig felmérem, nekem mi fér bele.
Saját felelősségünk a testi épségünk, ezért nagyon fontos, hogy semmi olyan dolgot ne próbálj bemutatni a kamera kedvéért, amiben nem vagy biztos, hogy menni fog.
Ha szeretnél, hozhatsz többféle ruhát, sporteszközt, ami jólesik. Állatos fotózásnál szintén, például a kutya kedvenc labdája se maradjon otthon, bármi jöhet ami hasznos lehet.
Ha végeztünk, én otthon nekilátok a fotók kiválogatásának és feldolgozásának. A megrendeléseim mennyiségétől függően ez eltarthat egy-két (ritka esetben több) napig, de igyekszek minél előbb elküldeni a képeket.
Mindegyik kép amit küldök, egy alap utómunkán esik át (színek, kontraszt beállítása, stb.), valamint a három legjobb képen további műveleteket hajtok végre (retusálás, művészi kiemelések, stb.). Ezt az utómunkát az ár tartalmazza.
Ha háromnál több képet szeretnél alaposabban kidolgozva, azt 2000 Ft/db áron tudom vállalni.
Fotózás díjak:
"Hagyományos" fotózás: 25.000 Ft/alkalom
Pl.: egy szokványos, beállított fotózás, a parkban a fák alatt "pózolva"
Egyedi fotózás: 35.000 Ft/alkalom
Pl.: sport, mozgás közben, vagy közös képek háziállattal
Állatfotózás: 35.000 Ft/alkalom
Pl.: portrék, mozgalmas képek a házi kedvencedről
Visszatérő vendégeknek 15% kedvezmény jár a fotózás díjából
Kiszállási díj:
0-15km távolságig ingyenes
15-35km között 3000 Ft
35 km fölött 50 Ft/km (oda-vissza útra számolva)


